Сонячна електростанція – це система, що перетворює енергію випромінювання сонця на електричну енергію. Вона популярна при встановленні на будинках та використовується за власними потребами. Їх актуальність викликана економічністю, екологічністю та автономністю.
Принцип роботи
Для більшого розуміння при виборі потрібно знати, як працює сонячна електростанція. Основою системи є сонячна панель, що складається з фотоелементів. Атоми випромінюють фотони під дією сонячного світла, внаслідок чого утворюється електричний струм. Сонячні батареї утворюють струм постійно, він переходить до інвертора, перетворюючись на змінний. Потім дана енергія розподіляється за потребою. Акумулятори накопичують електроенергію, вироблену вдень, для використання вночі або при відключенні енергопостачання.
Виділяють декілька основних типів станцій:
- гібридна;
- автономна;
- мережева.
Гібридна – станція універсальна та оптимальна для використання будь-яким методом, але найдорожча. Автономна – рекомендується при відсутності подачі електроенергії від мережі або регулярних відключеннях. При надлишках сонячної електростанції та для зменшення використання звичайної електроенергії підійде мережева.
Розрахунок потужності для дому
Людей, що збираються придбати сонячні панелі, цікавить, як розрахувати потужність сонячної батареї. При виборі з асортименту на сайті «Правильне електроживлення» необхідно враховувати власні потреби та бюджет, потенціал сонячної енергії, потужність для свого будинку.
Розрахунок відбувається в декілька етапів:
- Першим етапом є визначення середнього споживання електроенергії. Необхідно зібрати отримані рахунки за освітлення за останній рік. Так ви зорієнтуєтеся у щомісячному та річному споживанні. Середні витрати енергії кожен місяць можна розрахувати: скласти кількість спожитих кВт*годин за рік і поділити на дванадцять одиниць. Середнє денне споживання також рахується легко: необхідно розділити середнє споживання за місяць на тридцять одиниць.
- Другим етапом є оцінка потенційної генерації сонячної енергії на території, де ви проживаєте. Потрібно дослідити кількість денних годин в середньому, коли світить сонце у місці проживання. Знайдіть в мережі інтернет спеціальний сайт або відповідний онлайн-калькулятор. Важливо оцінити значення продуктивності станції. Вона залежить від кута нахилу сонячних батарей, присутності тіней, розміщення на сонячну сторону та тому подібного. Орієнтовний коефіцієнт ефективності становить 75–85%.
- Третім етапом є підрахунок мінімальної потужності для дому. Він відповість на ваше питання, «яка потужність сонячної електростанції мені потрібна». Щоб отримати результат, необхідно розділити середнє споживання за день на середню кількість сонячних годин на день. Розраховане число помножити на коефіцієнт ефективності (приміром, 0.8, якщо 80% ефективності).
При розрахованому індивідуальному показнику потужності можна дізнатися, скільки сонячних панелей потрібно для будинку. Варто обрати тип батареї та її потужність. Далі потрібно поділити загальну необхідну потужність на потужність однієї сонячної панелі.
Розрахунок потужності сонячної електростанції дасть вам змогу правильно обрати сонячні батареї та їх кількість. Однак є ще важливі нюанси, такі, як будівельні норми, місце для встановлення та дозвіл при необхідності, сезонні коливання.
Вибір сонячної електростанції
Перед тим, як купити сонячні панелі «Правильне електроживлення» для будинку, враховуються деякі чинники: розмір площі під сонячні панелі, власний бюджет, потреби в споживанні електроенергії. Це допоможе зорієнтуватися у широкому асортименті та уникнути зайвих витрат.
Існують певні критерії вибору сонячної електростанції:
- Тип панелі.
- Тип інвертора.
- Тип акумулятора.
- Кріпильні системи під кліматичні умови та вид даху.
Порівнюючи різні типи сонячних панелей, можна придбати ті, що будуть задовольняти окремі потреби. Така покупка, як безперебійник «Правильне електроживлення», стане вашим помічником у стабілізації напруги, що надходить.
Вигідність покупки
На термін окупності сонячної електростанції впливає багато факторів. У середньому він становить від 4 до 7 років. Тривалість залежить від регіону проживання, рівня споживання електроенергії та потужності системи. Однак така інвестиція є цілком вигідною при постійних зростаннях тарифів. Сонячні панелі дозволять забезпечити будинок безперебійністю електрики при вимкненнях світла.